Nepříliš chytrý blog Od programování po jezevce

19Čvn/111
Ze života

Jak jsem k Nette přišel

nette-logo-oval

Jednoho krásného pozdně letního dne roku 2010 nadhodil na Facebooku jeden z mých kamarádů otázku, v čem si „udělat“ blog. Já, člověk všemi mastmi mazaný, jsem se mu jal poradit. V proudu myšlenek o různých CMS, frameworcích a vlastnoručně vytvořených blogovátek mi probliknul název Nette. Kolega z práce se o Nette tou dobou už párkrát zmínil a mě neustále hlodala myšlenka na prozkoumání tohoto „pojmu“. Netušil jsem, jak mi tahle myšlenka změní život.

O pár dnů později jsem si stáhnul sandbox. Myslím, že to byla verze 0.9.4. No, koukal jsem na to jako tele na nová vrata. Motal jsem se v té době pořád kolem webů postavených na Joomle, Drupalu, WordPressu, LightCMS apod. K žádnému skutečnému frameworku jsem do té doby nepřičichl, poprvé jsem se setkal s MVP architekturou. Oslovilo mě to neskutečně a dodnes žasnu nad jednoduchostí a genialitou Nette a jsem vděčný za způsob myšlení, který jsem se díky Nette naučil.

Dá se říci, že Nette propojilo mé dřívější zkušenosti především z Javy s PHP, po čemž jsem už dlouho tak trochu (trochu víc) toužil, ale prostě nebyl čas …

Označeno jako: Zanechat komentář
  • James_Scott

    To jsme na tom úplně stejně. Začínám se zajímat o Nette, a zjišťuji jak zde využiju své předchozí zkušenosti s C# a .NET. PHP s Nette nabírá trošku jiné rozměry :)