Nepříliš chytrý blog Od programování po jezevce

12Čvc/110
Tok myšlenek

Otazník jménem Google+

Google-Plus-

Internet už plný různých reakcí na Google+, tak proč nepřidat další. První vlna uživatelů už na Google+ je. Jsou to z 95% uživatelé Twitteru, přes který se pozvánky (alespoň z mého pohledu) šířily nejrychleji a nejefektivněji. Najdeme zde tedy především lidi z motající se kolem IT nebo marketingu. Na Facebooku už zaznamenávám i reakce IT negativních uživatelů. Podle nadšení některých usuzuji, že po otevření registrací – pozvánky jsou obrovský neduh Googlu, ale kde najít levnější betatestery, že 🙂 – bude mít tato síť slušný potenciál.

Problém – Co s Google+?

Dostal jsem pozvánku. Fajn. Po pár dnech jsem se mohl registrovat. Taky fajn. Naházel jsem si pár lidí do kruhů. To se mi líbilo. Ale co dál?

Facebook mám pro komunikaci s přáteli, komentování fotek, domlouvání srazů. Twitter zase pro sebevzdělávání – jako nekonečnou zásobárnu odkazů, postřehů, vtipů. Ale co s Google+? Další Facebook vážně nepotřebuji. Twitter bez limitu 140 znaků taky ne.

Co si tak všímám, většina lidí tam stejně jen repostuje příspěvky z jiných sociálních sítí a já zatím také. Jediné východisko tedy vidím v plném přesunu lidí z Facebooku na Google+. Člověk je ale tvor líný, tudíž to nebude jen tak.

Budoucnost

Zachytil jsem jeden zajímavý postřeh od Patrika Votočka: „Až se bude G+ umět synchronizovat s facebookem a twitterem tak twitter a facebook umře.“ Mohlo by to tak být, budoucnost je ve hvězdách.

Na konec bych chtěl doporučit ještě článek Luboše Louženského na téma Proč Google+ neuspěje? Není tam dost sexu.

Chtěl bych ještě nadhodit dotaz (snad se ho někdo chytne), jak jste se s Google+ poprali vy? Repostujete, změnili jste ‚působiště‘, nebo jste nalezli nějaké jeho další využití?

Označeno jako: Zanechat komentář