Nepříliš chytrý blog Od programování po jezevce

Autor

Jmenuji se Jan Voráček. Narodil jsem se v roce 1989 v Litomě­řících. V poslední době se však nejčastěji vyskytuji v Pardubicích. V roce 2008 jsem úspěšně odmaturoval na VOŠ OT a SŠ ve Štětí – obor Informační technologie. Následně jsem v roce 2011 vystudoval bakalářský oboru na Fakultě elektrotechniky a infor­matiky Univerzity Pardubice, v roce 2013 jsem pak úspěšně zakončil studium navazující a nyní na téže univerzitě působím jako student doktorského studijního programu.

K programování jsem se prvně dostal v roce 2005 a mým prvním jazykem bylo PHP. Postupně jsem (také díky škole) přešel přes Pascal, C, C++, Javu, C# a JavaScript s některými transpilery do něj.

Už na střední škole jsem si přivydělával jako programátor-středoškolák (ano, ten, po kterém nechcete převzít nějaký zdroják), následně jsem pak od června 2009 do zhruba ledna 2011 působil jako externí PHP programátor u Effectix.com (úpravou webů dle zadání SEO konzultantů). Za ty cca 2 roky mi rukama prošla spousta webů, spousta CMS, spousta stylů programování (divím se, že z toho nemám noční můry). Od května 2012 jsem součástí malého pardubického „startupu“ Agilio, kde mám tu čest spolupracovat s uznávaným vývojářem (který jako jeden z mála českých vývojářů napsal knihu) a nejpohodovějším šéfem, jakého si můžu přát, Borkem Bernardem.

Na konci léta 2010 jsem se shodou náhod dostal k Nette Frameworku, kterému jsme se přibližně další rok a půl aktivně věnoval. Pak se (především z pracovních důvodů) zaměřila má pozornost na svět JavaScriptu. V říjnu 2012 jsem hned den po představení TypeScriptu nasedl na jeho vlnu a na té se vezu. Umožnilo mi to například přednášet na konferencích JavaScript Frameworks Conference v Praze a Ostravě, či na JS Transpilers Room v Pardubicích. Nyní se snažím proniknout do světa funkcionálního programování.

Mé zájmy čas od času zabloudí i do jiných končin, než je programování. Rád si vychutnávám dobrou kávu, spoustu času věnuji sledování filmů a seriálů, rád si přečtu nějakou knihu (např. od Dana Browna, Jeffery Deavera apod.).

Pokud jsem vás zaujal, můžete mě následovat na Twitteru, kontaktovat mě na Facebooku nebo využít některého z dalších kontaktů.